Produkty CANNA HYDRO
Dlaczego warto używać CANNA HYDRO?
CANNA HYDRO jest najlepszym nawozem do uprawy w obojętnych podłożach, takich jak wełna mineralna. CANNA HYDRO stosuje się w szczególności w systemach run-to-waste, gdzie woda jest odprowadzana, inaczej hydroponiczne systemy otwarte.
- Z CANNA HYDRO uprawiasz z precyzją
- W nawozach Hydro nie znajdują się szkodliwe, balastowe substancje
- CANNA HYDRO jest dostępna w wersji do twardej i do miękkiej wody
Produkty: pytania/odpowiedzi
Używam systemu recyrkulacyjnego, powinienem użyć CANNA HYDRO czy CANNA AQUA?
CANNA opracowała CANNA AQUA do użycia w systemach recyrkulacyjnych. CANNA HYDRO powinna być używana do systemów run-to-waste. Nie należy mieszać ich ze sobą.
Czy przed użyciem należy namoczyć wełnę mineralną?
Nigdy nie należy używać suchej wełny mineralnej! Jej pH jest zbyt wysokie. Zawsze przed pierwszym użyciem należy ją namoczyć. Zanurz ją w wodzie lub mieszance odżywczej z pH uregulowanym do 5 i EC zbliżonym do 1,3. CANNA Start został opracowany specjalnie do tego celu. Koryguje pH i EC a wstępne moczenie zapewnia również równomierne rozprowadzenie pożywki po całości wełny.
Jak przechowywać produkty CANNA?
Pamiętaj, że światło negatywnie wpływa na chelaty żelaza. W związku z tym bardzo ważne jest, aby nie były narażone na działanie światła ultrafioletowego. Produkty mineralne należy przechowywać w ciemnym miejscu i temperaturze pokojowej, natomiast produkty pochodzenia naturalnego w ciemnym i chłodnym miejscu. Pamiętaj też, że światło powoduje wzrost glonów w pożywce.
Jak powinny być ułożone płyty i kostki z wełny mineralnej?
Płyty i kostki z wełny mineralnej powinny być ułożone poziomo. Jeśli nie będą one ułożone odpowiednio, wilgoć będzie spływała do jednego końca. Może to spowodować, że niektóre rośliny nie otrzymają potrzebnej ilości wody i składników odżywczych, a inne otrzymają jej za dużo.
Jak ustalać dawkę składników odżywczych?
W trakcie uprawy zachowuj notatki o ilości składników odżywczych i dodatków, które dodajesz do każdego zbiornika. Będzie to dobrym punktem wyjścia do przygotowania następnej pożywki.
Jak mierzyć EC?
Nie wystarczy regularnie mierzyć EC pożywki i wody drenażowej. Pamiętaj aby regularnie mierzyć również EC podłoża.
Jak rozpoznać HYDRO/AQUA A i B?
CANNA HYDRO/AQUA A i B możesz łatwo odróżnić po kolorach. Zawartość butelki A jest zabarwiona, natomiast zawartość butelki B jest bezbarwna.
Jak przygotować roztwór składników odżywczych?
Rób to powoli i dokładnie, nie spiesz się. Ma to zasadnicze znaczenie dla wzrostu, kwitnienia, rozwoju oraz uzyskania najlepszych rezultatów.
W jakiej kolejności dodawać RHIZOTONIC do pożywki?
Jeśli używasz CANNA RHIZOTONIC zawsze dodaj go do pożywki przed regulacją pH. CANNA RHIZOTONIC jest naturalnym produktem podnoszącym pH.
Co oznacza powiedzenie „Pamiętaj chemiku młody, wlewaj zawsze kwas do wody..”?
Podczas rozcieńczania produktów kwaśnych (np. pH-) zawsze należy dodawać go do wody nigdy wody do kwasu. Może to spowodować jego „zagotowanie” i poważne oparzenia!
W jakiej kolejności regulować pH? Przed wymieszaniem składników odżywczych czy po?
Należy wziąć EC jako punkt wyjścia. Zmierz i określ czy powinien być wyższy lub niższy w oparciu o wartości podane w instrukcji. Dopiero po ustaleniu odpowiedniego EC należy regulować pH za pomocą pH+ lub pH- jeśli to konieczne. Staraj się robić to powoli i dokładnie, aby wartość pH pożywki była prawidłowa już po pierwszej próbie.
Czy warto używać CANNAZYM przy uprawie w AQUA Clay Pebbles?
Tak, CANNAZYM wydłuża żywotność Clay Pebbles i innych medium uprawowych przez rozkładanie martwych części korzeni.
Co się stanie jeśli użyję zbyt dużo pH+ i pH-?
Użycie zbyt dużej ilości pH+ i pH- wiąże się z problemem zaburzenia koncentracji wodorowęglanów i zdolności do buforowania wody. Aby tego uniknąć można uprzednio rozpuścić je w wodzie przed dodaniem do roztworu.
Regulacja pH za pomocą pH + lub pH-
Rozcieńcz niewielką ilość pH + albo pH - w naczyniu. Postaraj się uregulować wartość pH za pierwszym razem. Stosując dużą ilość pH + czy pH-, jeden po drugiej zakłóci stężenie wodorowęglanów w wodzie oraz wpłynie negatywnie na jej zdolność buforowania.